ENGLISH

☆ Project818 ☆

☆ March 4-5, Moscow  2017

☆ 17 workshops from TOP10 Teams Choreographers from Russia and 2 Top Worldwide Choreographers!

Here is our newest project — PROJECT818 DANCE ELITE WORKSHOPS!
Workshops from Top10 Team Choreographers from Russia and the Best Worldwide Choreographers!

Here is our newest project — PROJECT818 DANCE ELITE WORKSHOPS!

Workshops from Top10 Team Choreographers from Russia and the Best Worldwide Choreographers!

  • Taiwan Williams, Devin Solomon
  • Sasha Sherman, Toha Andreev, Drama Kings — Nikita Kuklin, Alexey Volkov, Alexandr Krupelnitskiy; Grisha Isaev, Tigran Davidyan, Kirill Zakharov, Kolya Barni, Stanislav Tsoy, Vladislav Tsoy, Evgeny Baybik & Yulia Lu, Victor Ponomarev

Should you have any questions please contact project818@gmail.com or www.facebook.com/project818

Address

Hermes Dance School — Moscow, Lineynyy proyezd, 9

Price (register and payment before February 27th)

  • FULL PASS, 17 workshops — 140 EURO
  • PASS USA — 6 workshops — 110 EURO
  • PASS TOP10 — 11 workshops — 55 EURO
  • 1 DAY PASS ALL — 90 EURO
  • 1 DAY PASS USA — 70 EURO
  • 1 DAY PASS TOP10 — 35 EURO
  • 1 CLASS USA — 25 EURO
  • 1 CLASS TOP10 — 12 EURO

Price (register before February 28th, payment upon arrival)

  • FULL PASS — 17 workshops — 150 EURO
  • PASS USA — 6 workshops — 115 EURO
  • PASS TOP10 — 11 workshops — 60 EURO
  • 1 DAY PASS ALL — 95 EURO
  • 1 DAY PASS USA — 80 EURO
  • 1 DAY PASS TOP10 — 45 EURO
  • 1 CLASS USA — 25 EURO
  • 1 CLASS TOP10 — 12 EURO

Price (no prepayment, pay upon arrival)

  • FULL PASS, 17 workshops — 160 EURO
  • PASS USA — 6 workshops — 120 EURO
  • PASS TOP10 — 11 workshops — 70 EURO
  • 1 DAY PASS ALL — 110 EURO
  • 1 DAY PASS USA — 90 EURO
  • 1 DAY PASS TOP10 — 55 EURO
  • 1 CLASS USA — 25 EURO
  • 1 CLASS TOP10 — 12 EURO

Schedule

March 4th — Saturday

9.30am — Registration

10:00am — Alexandra Sherman, Lil Fam
11:10am — Toha Andreev, Lil Fam
12:20pm — Stanislav Tsoy, Shake It Out
1:30pm — Kolya Barni, Dead Boy
2:40pm — Kirill Zakharov, Zacher Cake
3:50pm — Vladislav Tsoy, Urbanacademy

Lunch 1 hour

6:00pm — Devin Solomon
7:30pm — Taiwan Williams (aka Josh Williams)
9:00pm — Devin Solomon

March 5th — Sunday

9.30am — Registration

10:00am — Nikita Kuklin, Alexandr Krupelnitsky, Alexey Volkov, HD Community
11:15am — Grisha Isaev, OMG Crew
12:30am — Evgeny Baybik and Yulia Lu, Dance-Cool
1:45pm — Victor Ponomarev, You.Rich
3:00pm — Tigran Davidyan, Te Samые Negrы

Lunch 2 hours

6:00pm — Taiwan Williams (aka Josh Williams)
7:30pm — Devin Solomon
9:00pm — Taiwan Williams (aka Josh Williams)

Registration